Беззаконня та бруд: яким є вигляд найвищого гірського міста на планеті (фото)


Поселення Ла-Рінконада, розташоване на висоті 5 100 метрів над рівнем моря, вважається найвисокогірнішим постійним поселенням у світі.

Ла-Рінконада розташована в перуанських Андах на висоті 5 100 метрів над рівнем моря, що робить її, ймовірно, найвищим постійним населеним пунктом на планеті. Це місце отримало назву "Дияволів рай". Спочатку тут існував лише незначний табір старателів, які видобували золото з місцевих родовищ. Проте, за даними National Geographic, з 2001 по 2009 рік населення зросло до 30 000 осіб через різке підвищення цін на золото, яке зросло на 235%. Цю інформацію наводить видання Express.

Місто знаходиться на льодовиковій поверхні, що створює умови альпійської тундри, де температура коливається в межах -2 до -3 градусів протягом усього року. В окремі моменти термометр може показувати навіть -12 градусів.

Ла-Рінконада вважається одним із найризикованіших місць на планеті через відсутність законності та правоохоронних органів. Тревел-блогер Yes Theory, який побував у цьому місті, відзначив, що це "найстрашніше місце", яке йому доводилося бачити.

Він підкреслив, що, коли був на тому місці, став свідком численних сутичок, а проходящі мимо люди кидали на нього і його супутника недобрі погляди.

Багато шахтарів працюють на золотому руднику, що належить Corporación Ananea. Вони працюють 30 днів без оплати і один день їм дозволено працювати на себе.

У цей день місяця шахтарям дозволяється брати стільки руди, скільки вони можуть забрати. Містить руда золото чи ні -- питання удачі.

Успішним вважається день, коли чоловіки здатні добути щонайменше 50 грамів золота, тоді як жінки — приблизно 15 грамів за тиждень. Це може принести до £2900 для чоловіків і £870 для жінок. Однак більшість здобутих коштів шахтарі зазвичай витрачають в місті на алкоголь і азартні ігри.

Жінкам заборонено працювати безпосередньо в шахтах, тому вони працюють зовні, перебираючи викинуте сміття в надії знайти щось цінне.

Місто вражає своєю небезпечністю, адже тут не діють жодні закони, а поліція відсутня. Атмосфера нагадує епоху Дикого Заходу та Золотої лихоманки. У тунелях шахтарів безжально розстрілюють, молодих жінок змушують працювати в борделях, а бійки стали звичним явищем.

Коли правоохоронці або інші державні органи прибувають до міста з метою забезпечення законності чи контролю над видобутком корисних копалин, шахтарі вдаються до погроз, використовуючи динаміт, призначений для підривання тунелів.

У цьому місті немає централізованого водопостачання (на 50 000 мешканців припадає лише три душі), а також відсутня каналізаційна система (відходи просто вивозять за межі населеного пункту). Забруднення пластику та різними іншими відходами сприяє розвитку численних захворювань.

Гіпоксія є серйозною проблемою для здоров'я через низький вміст кисню. Блогеру довелося використовувати кисневий балон, бо він починав задихатися. Працювати тут можуть тільки місцеві жителі з гірських районів Перу, які поколіннями пристосовувалися до життя на високогір'ї.

Місто також зазнало забруднення ртуттю внаслідок видобутку корисних копалин. Ця діяльність негативно впливає на прісні води в гірських районах, що призводить до переносу важких металів у озеро Тітакака, найбільше озеро Південної Америки.

Нагадаємо, льодовики в Перу почали танути, як і в усьому світі, і на горі Уаскаран знайшли тіло американського альпініста, який зник 22 роки тому.

Related posts