У контексті реформування індустрії азартних ігор, уряд має намір відкрити можливості для іноземних інвесторів у сфері "ігрових автоматів".


Це слугувало б ознакою стабільного ринку.

Влада України розробила план реформування грального бізнесу, який реалізуватиметься поетапно. Одним з аспектів другого етапу реформи є дозволення іноземним операторам у сфері азартних ігор та ставок виходити на український ринок. Про це йдеться в статті Євгена Плінського "Перевернути гральний стіл: проблеми гральної індустрії та плани влади щодо їх вирішення".

"Для них вартість ліцензії значно перевищуватиме ціну для українських операторів – близько 10 мільйонів доларів на два роки, а також обов'язковою умовою виходу на наш ринок стане розміщення серверів та надання Агенції доступу до них через API", – зазначає автор.

На його думку, присутність іноземних компаній на українському ігровому ринку свідчить про його здоровий стан. Це стане можливим після оновлення регуляторних органів та встановлення зрозумілих і прозорих правил для всіх учасників. Крім того, як зазначає Плінський, влада має намір дозволити ігровим агрегаторам отримувати ліцензії.

"Такі агрегатори -- це платформи, які об'єднують різні ігри та співпрацюють із багатьма онлайн-казино, що дають їм доступ до своїх продуктів та ігор. До сьогодні такі платформи в Україні не ліцензувалися, проте їх допуск істотно розширить ринок ліцензіатів і конкуренцію за гравця", - йдеться у статті.

Завершитися зміна сфери грального бізнесу має проведенням аналізу результативності попередніх двох етапів реформи та оцінкою ефективності схеми оподаткування 5% із валового виторгу замість 18% GGR та 18% ПНП. Це й стане третім етапом.

Варто підкреслити, що перший етап передбачає ліквідацію КРАІЛ і формування "центрального органу виконавчої влади, відповідального за реалізацію державної політики в області організації та проведення азартних ігор". Крім того, на цьому етапі планується реформування системи оподаткування для грального бізнесу та впровадження єдиної платіжної платформи.

На другому ж етапі реформи, крім відкриття ринку для іноземців, влада планує запровадити моніторинг платежів. Саме інертність КРАІЛ щодо нестворення онлайн-моніторингу стала одним із тригерів для перезавантаження.

Related posts