Ловушка для наївних
Остерігайтеся фальсифікатів у сфері азартних ігор.
Ігроманія продовжує бути серйозною проблемою в Україні. Навіть Рада національної безпеки і оборони намагалася вжити заходів для протидії розповсюдженню азартних ігор серед військовослужбовців. Проте це не заважає тим, хто прагне популяризувати азартні ігри.
КРАЇЛ (Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей) має 19 вересня розглянути заявку на реєстрацію компанії "ПреМатч". Всі формальні вимоги були дотримані, а компанія вже внесла необхідні 30 мільйонів гривень до свого статутного фонду. Ця компанія була зареєстрована лише у червні цього року. Зовсім скоро на ринку азартних ігор з'явиться, як кажуть, новий учасник.
"Це вже було", - зазначав Леонід Кучма. На ринку азартних ігор функціонувала компанія PariMatch, проти якої в березні 2023 року РНБО ввела санкції на строк 50 років. Однак, аргументовано довести зв'язок цієї беттінгової компанії з Росією державним органам так і не вдалося. Власники фірми вирішили розпочати судові розгляди, хоча, ймовірно, усвідомлюють, що в умовах війни з Росією шанс на успіх у цьому процесі мінімальний.
Однак перспектива реєстрації компанії "Пре Матч" відкриває нові можливості для аналізу цієї ситуації з іншого боку, що викликає підозри щодо можливого рейдерства. Як зазначає колишній депутат Борислав Береза, за компанією "Пре Матч", крім її засновника Михайла Хариша, може стояти Богдан Якимець. Його вважають особою, яка має вплив на активи Ігоря Коломойського в Тернополі та його околицях. Відомо, що після початку масштабного військового конфлікту багато підприємств змушені були перенести свою діяльність на захід України, а самого Коломойського правоохоронці затримували в Буковелі.
Найбільш імовірною причиною швидкого виходу на ринок азартних ігор практично ідентичного відомій букмекерській компанії є бажання "викачати" фінансові ресурси для накопичення готівки. Чим більше представники влади заявляють про те, що війна закінчиться незабаром (настільки швидко, що забули повністю забезпечити фінансування оборонних потреб України, внаслідок чого виник дефіцит державного бюджету у 500 мільярдів гривень), тим активніше професійні маніпулятори готуються до виборів. І їм знадобляться кошти.
Швидка реєстрація обумовлена також тим, що КРАІЛ залишається активною, незважаючи на серйозну дискредитацію, неефективність та численні питання щодо її роботи. Однак, якщо на ринок виходять дублікати з великими доходами, це навряд чи випадковість, чи не так?